Close
Pražská 1579, 274 01 Slaný

Typy sprchových koutů

Aktuálně u nás nabízíme devět jedinečných sérií sprchových koutů, z nichž některé mají design oceněný prestižním Red Dot. Základní dělení sprchových koutů je možné členit podle dvou hlavních faktorů:

Které se dále dělí na konkrétní typy sprchových koutů

Základní tvary sprchových koutů

4-úhelník

4-úhelník

Nika

Nika

5-úhelník

5-úhelník

1/4 kruh

1/4 kruh

U-kabina

U-kabina

Walk-in

Walk-in

Koupací vana

Vanová zástěna

Dle těsnosti

Dle provedení

způsobu směru otevírání dveří.

 • Křídlové
 • Posuvné

Křídlové

Jsou oblíbené, protože mají snadnou údržbu. Naši zákazníci často volí typ sérii AURA pure nebo Solva pro funkci zapuštěných pantů, což ještě údržbu daleko více usnadňuje.

Křídlové dveře s pevným segmentem

Nejčastější řešení sprchového koutu. Skládá se z jednoho pevně zapuštěného segmentu a křídlových dveří otevírajících se buď vpravo nebo vlevo.

Sklapovací/zalamovací dveře

Sklapovací dveře se hodí do malých koupelen. Při zalamování dovnitř také nestéká voda do koupelny. U tohoto provedení je třeba počítat s o něco náročnější údržbou, neboť se dveře skládají ze dvou dílů.

Lítací dveře

Lítací dveře jsou oblíbenou variantou sprchového koutu zejména v menších koupelnách. Dvě křídla, která se otevírají dovnitř i ven nabízí komfortní šířku vstupu i při užším rozměru niky.

Pokud se rozhodnete pro montáž bez prahové lišty, získáte bezbariérový kout vhodný pro imobilní zákazníky.

Posuvné

1-dílné s pevným segmentem

2-dílné s pevným segmentem

Způsoby otevírání dveří

Otevírání dveří je klíčovou věcí, která se musí při výběru nového koutu náležitě uchopit. Některé varianty otevírání dveří se totiž hodí více pro dané prostory než varianty ostatní. Níže v textu naleznete charakteristiku jednotlivých způsobů dveří a věcí z nich vyplývajících.

Walk-In

Xtensa pure

Sprchové kouty typu Walk-In jsou takovou samostatnou kategorií a vesmírem, pro jejich stále se zvyšující oblíbenost je ale nesmíme opomenout. Přednost řešení Walk-In je v tom, že prostory pro sprchování jsou přístupné bez prahu a odpadá nutnost otevírání/zavírání dveří. Jak vejdete, tak odejdete – vše má prostornější a vzdušnější atmosféru. Velmi oblíbenou sérií je v poslední době Select+, a Solva pure.

Posuvné dveře

Aura elegance

Křídlové dveře

Aura pure

Křídlové dveře s pevným segmentem

SolvaPro bezrámová

Sklapovací/zalamovací dveře

Design pure

Lítací dveře

Design pure

Tipy a rady pro výběr

 • Myslete vždy předně na to, že dveře je primárně potřeba otevírat ven, aby neblokovaly únik. Např. když by někdo náhle zkolaboval ve sprchovém koutě.
 • Přemýšlíte, že byste chtěli mít vanu i sprchu? Není žádný problém. Můžete si vybrat ze široké nabídky vanových zástěn.
 • Standardní výška sprchového koutu je v rozmezí 190 až 200 cm.
 • U všech sprchových koutů je velmi důležité vzít v potaz otázku výšky sifonu. Nikdy by neměla nastat situace, že průtok vody bude vyšší než kapacita sifonu.
 • Pro lidi na vozíčku je vhodným řešením sprchový kout s lítacími dveřmi nebo Walk-in.
 • Při výběru materiálu výplně dveří nedoporučujeme plast. Volte vždy sklo. Víte, že minimální tloušťka bezpečnostně kaleného skla musí být 6 mm?
 • Sprchové kouty s chromovými povrchy se nedoporučují do prostoru, kde se ve vzduchu vyskytuje chlór, což je např. u bazénového zařízení.
 • Obdélníkový tvar sprchového koutu je velmi komfortním řešením pro pohodlné sprchování.

Naše nejvyšší série: Solva Pro

 • Možnost největšího individuálního výběru z RAL barev ze všech našich aktuálních sérií
 • Bezrámové, ale i s nástěnným profilem
 • Designová a lukrativní záležitosti
 • Nástěnný profil
 • Veškerá skla jsou v tloušťce 8mm

Co vše je v ceně

Naše nabídka a cena sprchových koutů ctí a odráží krédo řádně nastavené laťky kvalitního produktu, prozákaznického chování. Patříme mezi ty společnosti, které určují ve svém oboru trendy.

S přihlédnutím k těmto informacím si myslíme, že námi nastavené rozmezí cen za jednotlivé sprchové typy jsou velmi rozumně přizpůsobené náročnosti procesu výroby a prestiži zavedené značky.

Osobní a individuální péče o každého našeho zákazníka

 • Ke každému zákazníkovi přistupujeme odlišně. Nejsou nikdy dva identičtí zákazníci. Posoudíme zákazníkovy požadavky a navrhneme nejvhodnější řešení.

Zhotovení na míru

 • Každý sprchový kout je na milimetry unikátní záležitostí. Proto musíme vše pečlivě zaměřit a vyrobit. Vše musí pečlivě do všeho pasovat. Jde skoro o hodinářskou práci v přeneseném slova smyslu

Servis

 • Vašim spokojeným užíváním sprchového koutu vše teprve začíná. Jsme tu pro vás kdykoliv budete potřebovat.

Benefity značky HÜPPE

Certifikace montérů

 • Seznam montérů s certifikací Hüppe v PDF ke stažení
 • Jsme zavedená značka na světovém i českém trhu. Proto je naší zodpovědnou povinností školit montážní pracovníky a dbát na jejich profesní vyspělost a odbornost při práci s našimi jednotlivými výrobky. Naše certifikace je unikátního druhu a vždy odráží řádnou kompetentnost daného člověka na odpovědnou práci se sprchovými kouty značky Hüppe

Náhradní díly

 • Naším dalším velkým benefitem je i to, že opotřebitelné díly k jednotlivým sériím sprchových koutů, a i naší další nabídky s velmi vysokou pravděpodobností vždy seženete. Jednotlivé opotřebitelné díly totiž vyrábíme ještě 10 let po stažení konkrétní série z trhu.

Udáváme trend v oboru

 • Věděli jste, že např. nástěnný selectový profil s příslušenstvím je náš vynález? My jsme byli první, kdo to na tuzemský trh přinesl. Vývoj pod značkou Hüppe neustále probíhá vpřed. Těžíme tak ze silné pozice na trhu a dlouholeté tradice.

Design a kvalita

Zaměřujeme se na to, abychom naším zbožím vytvářeli skutečnou hodnotu. Proto děláme sprchové kouty, které jsou designově vytříbené po každé stránce. Každá naše série sprchových koutů je svým způsobem jedinečná. Sprchový kout má být krásný. Musí mít duši. Zprostředkováváme kontakt se životem. Voda je život.