Close
Pražská 1579, 274 01 Slaný

Co jsou sprchové kouty walk-in? Prostě jen vejděte a sprchujte se

Co jsou sprchové kouty walk-in? Prostě jen vejděte a sprchujte se

Moderní koupelny mají za cíl nejen dokonalou praktičnost a funkčnost obsažených prvků, ale i design. K oblíbeným prvkům dnes patří i sprchové kouty walk-in, které dokonale spojují místo pro sprchování se zbytkem místnosti.

3 Důležité věci, které o walk-in zjistíte

Z tohoto článku zjistíte, že sprchové kouty walk-in:

  • Jsou ideální i pro menší byty
  • Odpadají řešení prostoru otevírání dveří
  • Působí vzdušněji i na své okolí

My, Češi jsme koupelny zanedbávali, ale to je minulost!

Dlouhá léta měli Češi tendenci zanedbávat vzhled koupelen. Sáhli po první dlažbě, která jim přišla pod ruku, zvolili první sprchovou vaničku, jež se jim vešla na vybrané místo v koupelně.

Pak ještě vyměřili prostor na otevírání dveří sprchového koutu a zjistili, že bude potřeba podstoupit další sérii kompromisů. Tomu ale může být konec právě díky sprchovým koutům walk-in.

Řešení nejen do velkých koupelen, ale malých bytů

Když se na sprchové kouty walk-in zaměříte, pravděpodobně je v magazínech a na inspiračních fotografiích uvidíte jen ve velkých koupelnách. To ale neznamená, že byste se měli svého snu o báječné oáze klidu vzdát, když žijete v menším bytě.

Walk-in sprchy přece nikdo nevytváří jen pro propagační materiály. S omezeným prostorem klasické české koupelny se počítá, dokonce vám toto řešení může i pěkně prospět. S walk-in koutem totiž nemusíte řešit prostor pro otevírání dveří.

Na druhou stranu, když už zmiňujeme velké koupelny, je třeba říct, že v nich walk-in sprchové kouty vypadají naprosto luxusně. Šířky vstupu i celého prostoru si může zájemce zvolit sám, a tak získá opravdu velkorysý prostor pro každodenní očistu.

Skvělá volba pro všechny nejisté

Tím prvním, co vás na walk-in řešení zaujme, je jednoduše absence jakéhokoli prahu nebo jen minimální nerovnost.

Sprcha je tak snadno přístupná například lidem s tělesným postižením nebo seniorům, kteří mají respekt i z menších schůdků a překážek.

Zaostřeno na design

Walk-in zástěny mají mimo jiných výhod i tu, že bývají velice neutrální. Nemusíte se tak bát, že by vás jejich design brzy omrzel. Stačí zaměnit doplňky, které v blízkosti „sprcháče“ máte, a získáte úplně jinou koupelnu!

Celá místnost také nepochybně působí mnohem vzdušněji. Na to, že se v ní nachází sprchový kout, často dokáže upozornit jen baterie na zdi. A to je velice příjemná změna oproti tradičním provedením.

Má to spoustu výhod. Jen si dejte záležet na výběru

Sprchové kouty walk-in jsou v mnoha ohledech báječné – jsou praktické, funkční a vypadají bezvadně. Padnou do každé koupelny nehledě na to, jestli žijete v „1+dveře“ v paneláku, nebo monstrózní vile. Jen je potřeba nepodcenit výběr a realizaci.

Zástěnu si můžete nechat nainstalovat na vaničku nebo rovnou na podlahu. Chce to ale dostatečný odtokový systém, spád minimálně 1,5 %, aby se voda nedostala, kam nemá, a pořádné odvětrávání.

Tato zástěna totiž vytváří více páry a vlhkosti, která se snadno bude šířit po celé koupelně. A na to byste skutečně měli přizvat profesionála.